Oпштинско oсновно училиште

Браќа Рамиз - Хамид

Во рамките на Еразмус+ програмата ООУ „Браќа Рамиз-Хамид“ успешно го заврши проектот насловен “ ’Не е толку важно да секое дете треба да учи, туку како на секое дете да му се даде желба да учи’ - Џон Лубок.” Проектот започна на 01.06.2020 година, активностите 
Read more
ООУ„Браќа Рамиз – Хамид“ освои прво место на државно ниво на конечниот пласман на училишниот натпревар во рамките на проектот „Предизивикај се себеси и биди активен“. Во рамките на индивидуалниот натпревар во топ 30 се пласираа учениците Асан Халил,  Емир Хусеин, Мамуре Мемедовска, Реџеп Адем, 
Read more
Почитувани родители! Ве известуваме дека ООУ,,Браќа Рамиз – Хамид“ , Шуто Оризари, врши упис на првачиња за учебната 2021/22 година.Во основното училиште се запишуваат сите деца родени 2015 или до 31.01.2016 година. Детето родено до 31.01.2016 година, може да се запише по претходно барање на 
Read more
Почитувани ученици, ООУ,,Браќа Рамиз - Хамид" распиша конкурс за избор на Првенец на генерацијата 2012-2021 година. На конкурсот можат да се пријават сите ученици кои ги исполнуваат условите. Среќно!
Read more
Во услови на пандемија на 1 октомври 2020 година започна новата учебна година во ООУ„Браќа Рамиз-Хамид“ – Скопје.
Read more
Наскоро започнува новата учебна година. Погледнете го видеото и бидете целосно подготвени на првиот училишен ден. Изработеното видео ги содржи и познатите препораки за безбедно справување против пандемијата на Ковид.
Read more
Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
Read more
How old is your school’s website? More than a few years? Does it look dated and stale? Does it do a poor job of communicating important information? If you said “yes” to any of these questions, it may be time for a new site. We’ve 
Read more
Lommodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis que penatibus et magnis dis parturient montes lorem, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla onsequat massa quis enim. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero 
Read more
Контакт
  • Улица „Че Гевара“ бб, општина Шуто Оризари - Скопје
  • 02 265 4040
  • oubrh@t.mk

Upcoming Events