Oпштинско oсновно училиште

Браќа Рамиз - Хамид

  • All
  • Lunch
  • Uncategorized
  • општо

Прво место на државно ниво: „Предизивикај се себеси и биди активен“.

ООУ„Браќа Рамиз – Хамид“ освои прво место на државно ниво на конечниот пласман на училишниот натпревар во рамките на проектот „Предизивикај се себеси и биди активен“. Во рамките на индивидуалниот натпревар во топ 30 се пласираа учениците Асан Халил,  Емир Хусеин, Мамуре Мемедовска, Реџеп Адем, 

Упис на првачиња во учебната 2021/2022 година

Почитувани родители! Ве известуваме дека ООУ,,Браќа Рамиз – Хамид“ , Шуто Оризари, врши упис на првачиња за учебната 2021/22 година.Во основното училиште се запишуваат сите деца родени 2015 или до 31.01.2016 година. Детето родено до 31.01.2016 година, може да се запише по претходно барање на 

Конкурс за избор на Првенец на генерацијата 2012-2021 година

Почитувани ученици, ООУ,,Браќа Рамиз – Хамид” распиша конкурс за избор на Првенец на генерацијата 2012-2021 година. На конкурсот можат да се пријават сите ученици кои ги исполнуваат условите. Среќно!

Започна новата учебна година

Во услови на пандемија на 1 октомври 2020 година започна новата учебна година во ООУ„Браќа Рамиз-Хамид“ – Скопје.

Пријатен почеток на новата учебна 2020-2021 година

Наскоро започнува новата учебна година. Погледнете го видеото и бидете целосно подготвени на првиот училишен ден. Изработеното видео ги содржи и познатите препораки за безбедно справување против пандемијата на Ковид.

ОПШТИНСКО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ „БРАЌА РАМИЗ – ХАМИД“ – ШУТО ОРИЗАРИ, СКОПЈЕ ЗАПИШУВА УЧЕНИЦИ ВО ПРВО ОДДЕЛЕНИЕ ВО УЧЕБНАТА 2020/2021 ГОДИНА

[pl_row] [pl_col col=12] [pl_text] Почитувани родители, драги наши ученици,Ве известуваме дека оваа година уписот на првачињата за учебната 2020/2021 година ќе се реализира во согласност со новонастанатата состојба, поради светската пандемија од вирусот COVID-19. Во прво одделение се запишуваат ученици кои на крајот на клендарската 

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

6 signs your school needs a new website

How old is your school’s website? More than a few years? Does it look dated and stale? Does it do a poor job of communicating important information? If you said “yes” to any of these questions, it may be time for a new site. We’ve 

Sesame butterflied Chicken

Lommodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis que penatibus et magnis dis parturient montes lorem, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla onsequat massa quis enim. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero 

Cinnamon Pancakes Served with Syrup

Lommodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis que penatibus et magnis dis parturient montes lorem, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla onsequat massa quis enim. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero